Gamta – tai visų mūsų namai. Šeima – tai visų vaikų svajonė. Turėti šeimą yra laimė, o juk laimingas nori būti kiekvienas. Todėl žmogus savo aplinkoje prasmes bei reikšmes yra linkęs suteikti visur.

Laimė… Kokius laimės simbolius žinote Jūs??? Keturlapis dobilas, sudužę indai, pasaga, penkialapis alyvos žiedas, skaičius 7… Taip, laimę pranašauja ne tik įvykiai, reiškiniai, bet neretai ir skaičiai…

7 laikomas vienu svarbiausių skaičių – juk savaitė turi 7 dienas, muziką sudaro 7 natos, vaivorykštė turi 7 spalvas, egzistuoja 7 didžiosios planetos, 7 žvaigždės yra didžiuosiuose ir mažuosiuose Grįžulo ratuose, Mėnulio fazė trunka 7 dienas, o žmogaus fizinių bei dvasinių savybių vystymasis bei atsinaujinimas vyksta kas 7 metus…

Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą bei pasidalinti žinia, kad viskas, ko reikia vaikams, yra tik meilė, namai, šeima, bei tęsdami Vaikų globos savaitės renginius Alytaus rajono savivaldybėje, leidomės į 7 kilometrų žygį „Žygiuok, globok, mylėk!”. 7 kilometrų žygis pėsčiomis, kaip simbolinis laimės kelias… Kelio, kurį turi nueiti vaikas, kad atrastų savo šeimą ir surasti savo laimę… Lauke svilinant +31 laipsniui karščio žygeiviai rinkosi prie mūsų partnerių Mikalavo kaimo bendruomene „Šilaičiai” būstinės.

Sveikinimo žodį žygyje dalyvaujantiems globėjams, vaikams bei visiems žygeiviams sakė VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Inga Daugidienė. Ji džiaugėsi ir dėkojo nuolatinei idėjų palaikytojai vicemerei Daliai Kitavičienei, kuri visada išgirsta, padeda ir pati įsitraukia į įvairias globos centro veiklas. Direktorė nuoširdžiai dėkojo ir partneriams bei nuolatiniams pagalbininkams Mikalavo kaimo bendruomenei „Šilaičiai” ir jos vadovei Daliai Kazakevičienei. Žygio metu skambėjo dainos, buvo renkamos žemuogės. Sustojimų metu buvo dalyvaujama klausimų grandinėlėje „Ką žinau ir noriu sužinoti apie globą”, kūrėme skulptūrą „Globėjų šeima”. Kalbėjome apie globos situacija Lietuvoje, globėjai pasidalino savo globos patirtimi ir visi draugiškai kūrėme istoriją apie globą. Sugrįžus į bendruomenės kiemelį laukė mūsų partnerių paruoštos vaišės: gardus plovas, burnoje tirpstanti banda su dzūkišku „daryciniu” ir karštos bei gardžios bandelės.

Tiems, kas dar turėjo jėgų, galėjo sudalyvauti metimo į krepšį rungtyje, pažaisti su raketėmis bei išmėginti savo jėgas su kitais lauko žaidimais.