KVIEČIAME 2024 m. balandžio 23 d. (antradienį), 14:00 val. Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Punios filiale (Kauno g. 3, Punia) į Pasaulinės knygos dienos proga vyksiančią filmo „Kūdikis” peržiūrą – aptarimą su VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos globos centro komanda.

Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu Pasaulinė knygos diena minima nuo 1995 m. Jos tikslas yra skatinti skaitymą, leidybą bei atkreipti dėmesį į autorių teisių apsaugą. Balandžio 23-ąją daugiau kaip 100 pasaulio valstybių švenčia Pasaulinę knygos dieną. yra keletas būdų šiai dienai paminėti nuo knygos skaitymo iki apsilankymo bibliotekoje, kuri šiandien yra daug daugiau nei knygos ar periodikos saugykla. Biblioteka – didžiulis kultūrinis avilys, kuriame verda įdomus gyvenimas: rengiamos parodos, renginiai, susitikimai ir pan. Knyga – durys į kitą pasaulį, kuris kviečia pamatyti ir kurti pasaulį kitaip… istoriją naujai…

Mes visi galime vaikams padėti atverti duris į kitą pasaulį… Mes visi galime padėti jiems kurti naują istoriją čia ir dabar… Filmo „Kūdikis” centre yra ką tik gimęs kūdikis Teo, kurio atsisako motina… Filmas jautriai ir diskretiškai žvelgia į kiekvieno veikėjo motyvus ir pasirinkimus, nesmerkia ir nepaliko nei vienos pusės… Peržiūros – aptarimo metu mes ir kalbėsime apie globą, apie globėjo vaidmenį ir šeimos svarbą vaiko gyvenime. Apie vaikus, kurie išduoti, sužeisti, bet savo širdyje tiki… laukia… trokšta išgirsti mylinčios širdies plakimą… Apie mokymus – GIMK programą, kuri yra skirta pasiruošti ir „pasimatuoti” globėjo vaidmenį, apie globos centrą bei jo teikiamas paslaugas.