Tarptautinės vaikų knygos dienos proga VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos globos centro komanda Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Miroslavo filiale pakvietė seniūnijos gyventojus į filmo „Kūdikis” peržiūrą – aptarimą.

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šios šventės proga kažkurios šalies IBBY skyrius tampa rėmėju ir parašo atvirą laišką visuomenei.

Oficialus 2024 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Japonijos skyrius, kuris visiems linki laimingos Tarptautinės vaikų knygos dienos

Pasak iškilios japonų rašytojos Eiko Kadono, skaitydami knygas atveriame duris į kitą pasaulį, o perskaitę pamatome pasaulį naujai. Ji kviečia kurti naują istoriją čia ir dabar.

„Ant sparnų istorijos keliauja.

Trokšdamos išgirsti džiaugsmingą tavo širdies plakimą.” – Eiko Kadono

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro specialistų komanda yra įsitikinusi, kad mes visi galime padėti vaikams atverti duris į kitą pasaulį… Mes visi galime padėti jiems kurti naują istoriją čia ir dabar…

Filmo „Kūdikis” centre yra ką tik gimęs kūdikis Teo, kurio atsisako motina… Filmas jautriai ir diskretiškai žvelgia į kiekvieno veikėjo motyvus ir pasirinkimus, nesmerkia ir nepalaiko nei vienos pusės…

Pažiūrėję filmą peržiūros dalyviai pasidalijo savo įspūdžiais apie filmą. Visiems stiprų įspūdį paliko filme parodyta istorija. Jame parodoma, kokių žinių bei gebėjimų reikia norint priimti sunkiose gyvenimo situacijose atsidūrusį žmogų, kaip jam padėti nesmerkiant, nekaltinant kito. Stiprų įspūdį paliko filme parodyta vaiko globos sistema, joje dirbantys profesionalai, komandinis darbas sprendžiant tėvų globos netekusio vaiko problemas.

Po filmo „Kūdikis” peržiūros kalbėjome ir apie globėjo vaidmenį ir šeimos svarbą vaiko gyvenime. Apie vaikus, kurie išduoti, sužeisti, bet savo širdyje tiki… laukia… trokšta išgirsti mylinčios širdies plakimą… Apie mokymus – GIMK programą, kuri yra skirta pasiruošti ir „pasimatuoti” globėjo vaidmenį, apie globos centrą bei jo teikiamas paslaugas.