Vasariškai šiltą ir gražų rugsėjo šeštadienio rytą Vaikų globėjų ir įtėvių asociacija „Šviesa“ kartu su VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos centru pakvietė Alytaus rajono globėjų šeimas į pažintinę kelionę po kurortinį Birštoną.

Pirmas sustojimas prie Birštono apžvalgos bokšto – puiki rytinė mankšta dar nespėjusiems prabusti. Tai aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje, nuo kurio 45 metrų aukštyje įrengtos apžvalgos platformos atsiveria nuostabi Birštono panorama, Nemuno slėnis.

Kitas sustojimas buvo tiems, kurie mėgsta ekstremalesnius pojūčius bei naujas patirtis, nes aplankėme ilgiausią ir ekstremaliausią rogučių trasą„Pramogų kalnas“, kurios ilgis 600 metrų. Tiek vaikai, tiek suaugę vieni nedrąsiai, o kiti labai triukšmingai bei smagiai išbandė nusileidimą vasaros rogutėmis.

Piknike užkandę, atsigaivinę ledais ar energijos atsargas pildę kavos puodeliu leidomės į pažintinį pasivaikščiojimą o Birštono centrinį parką, kuriame aplankėme mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“, sukuriantį jūrinį klimatą 50-80 m spinduliu aplink save, smagiai nuostabios gamtos apsuptyje – Vytauto Jurgio Meškos parko takeliais pasivažinėjome traukinuku TūTū, norintys parke išbadė savo jėgas treniruoklių bei vaikų žaidimo aikštelėse.

Pažintinę kelionę tęsėme vieninteliais Lietuvoje kompaktiškais, elektra varomais elektromobiliais. Kelionės metu nuostabi gidė pasakojo Birštono istoriją, supažindino su išskirtine vieta – garinimo bokštu „Druskupis“, mineralinio vandens geltonąja biuvete, Kurhauzu, pravažiavome Žvėrinčiaus taku aplankėme Vytauto ąžuolą ir pan.

Paskutinė stotelė buvo – S. Kneipo sodas, kuris yra pačiame kurorto centre (visai šalia Kurhauzo}. Visi numetę batus į šoną basomis ėjome per smėlį, žolę, pušų kankorėžius, atgaivinome pėdas mineralinio vandens baseine, o rankas – specialiame fontane.

Už gerą laiką, nesuskaičiuojamą daugybę teigiamų emocijų bei puikiai suorganizuotą kelionę visų globėjų ir vaikų vardu tariame nuoširdų bei didelį ačiū VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos centro partneriams Alytaus vaikų globėjų ir įtėvių asociacija „Šviesa” steigėjams Evaldui ir Kristinai Petraičiams.