Europos paveldo dienos – tai didžiausias kultūros paveldo pažinimui skirtas renginys, vykstantis rugsėjo mėnesį visoje Europoje, kurio šių metų tema – „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija”.

Paveldo dienoms skirti renginiai kviečia pažinti paveldo kūrėjus ir visą meistriškumo laboratoriją, veikiančią kultūros paveldo objektų kūrimo ir išsaugojimo procese. Juk visus kultūros paveldo objektus kūrė ir tebekuria žmonės, jų kauptos žinios, tobulinti įgūdžiai, patirtis.

Siekdamas įtraukti vietos bendruomenes į paveldo dienų renginius Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo pėsčiųjų žygį Nemunaičio miestelyje.

Suderinus fizinį aktyvumą ir norą pažinti savo kraštą turėjome puikų renginį, į kurį aktyviai įsiliejo ir VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos centro kolektyvas.

Sakome nuoširdų ačiū Nemunaičio seniūnui Rimantui Avižieniui, kuris mus lydėjo įvairiais takais ir keliukais, o supažindindamas su Nemunaityje esančiais paveldo objektais pasakojo įdomias istorijas.

Dėkojame Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už puikų renginį, kurio metu mes su žygio dalyviais galėjome pasidalinti ir žinia apie globą, globos centrą bei jo teikiamas paslaugas.