Rugpjūčio 19-oji paskelbta Pasauline Fotografijos diena. Šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be galimybės įamžinti svarbias gyvenimo akimirkas. Fotografija tapo ne tik meno forma, tačiau ir dominuojančiu informacijos perdavimo šaltiniu, socialių tinklų pagalba dažnai pasiekiamu ne tik artimiesiems, tačiau ir nepažįstamiems iš viso pasaulio.

Sakoma, jog visi žiūri, bet fotografas mato. Turbūt ši savybė svarbiausia yra ir šeimoje, nes svarbiausi dalykai, kaip sakė Mažasis princas, yra matomi tik širdimi.

Geras fotografas turi puikiai mokėti bendrauti su žmonėmis, būti kantrus, kai reikia, pabūti šiek tiek įžūlesnis ir mylėti tai, ką daro. Jis turi žinoti, kaip bendrauti su žmonėmis, gebėti greitai prisitaikyti prie aplinkos ir rasti vis naują fotografavimo kampą ir įvertinti šviesos svarbą.

Šeimoje, o ypač globojančioje vaikus, panašiai kaip foto nuotraukoje, su laiku vis labiau ryškėja, tampa matomos bei vis labiau atsiskleidžia vertybės, charakteriai, požiūriai, įgūdžiai. Šeimoje labai svarbu yra vienas kitą jausti, būti geranoriškiems, kantriems, mylintiems, nes meilė daro stebuklus ir parodo tai, ko jokia akimi nepamatysi. Šeimoje neretai tenka prisitaikyti prie pokyčių, nenumatytų aplinkybių, atrasti problemų sprendimo būdus, nebijoti iššūkių.

Fotografija yra kūryba, kuri įtraukia, išlaisvina ir teikia džiaugsmą, nes rezultatas susideda iš gebėjimo matyti, darbo ir vizijos. Fotografui reikia ne tik žinių, bet ir meilės, daug darbo bei žvilgsnio į ateitį… Taip ir auginat vaiką, o juo labiau priėmus į savo šeimą globojamą vaiką, reikia ne tik pačiam turėti daug kantrybės ir meilės, bet reikia gebėti meile apglėbti vaiką, nes tik taip sušils jo širdis, gis žaizdos, atsiras pasitikėjimas savimi ir krausis pumpurai, kurie atėjus laikui pražys ir augins derlių.

Galvojate apie vaiko globą? Turite klausimu?

Norite pasikalbėti? Abejojate?

Skambinkite rašykite, užeikite.

Vaikai yra vaikai. Alytaus rajonas

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras

Tel. Nr.: +370 612 75236

El.p.: alytaus.centras@gmail.com