Gegužės viduryje minime Tarptautinę Šeimos dieną. Šeima – tai didžiausia vertybė ir svarbiausias uostas kiekvieno žmogaus gyvenime.

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras minėdamas Šeimos dieną pakvietė savo globos centro globėjų šeimas į pažintinę kelionę autobusu „Alytus – Rokiškis – Biržai“.

Pirmas sustojimas kelionėje prie 36 metrų aukščio Sartų ežero apžvalgos bokšto. Nors pats bokštas išskirtine architektūra nepasižymi, tačiau jis ne tik leidžia pažvelgti į ežerą iš viršaus, bet ir pasitikrinti savo aukščio baimės ribas. Negalintiems įveikti šios baimės galima rinktis vieną iš 4 tarpinių apžvalgos aikštelių. Siaurais ir stačiais sraigtiniais laiptais lipant viršun aukščio baimės jausmas juntamas kaip niekur kitur. Bokšte 33 metrų aukštyje yra įrengta dengta apžvalgos aikštele, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į ketvirtą pagal dydį Lietuvos Sartų ežerą, kuriame puikiai matoma viena iš septynių jame esančių salų.

Toliau keliavome į Rokiškio dvaro rūmų ansamblį, kuris turėjo daug savininkų. Pats dvaras itin suklestėjo XVIII a. pb., kai jo savininku tapo Ignotas Tyzenchauzas, kuris atnaujino dvarą, įsakė pastatyti naujus klasicizmo stiliaus rūmus, o jo šonuose – akmens mūro oficinas bei kitus pastatus. Buvo pasodintas parkas, iškasti tvenkiniai, pertvarkyta Rokiškio senamiesčio aikštė.

Kitas sustojimas buvo Biržuose viename seniausių Lietuvos miestų. Tai – buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys – bastioninės tvirtovės rūmai. Biržuose savo pėdsakus yra palikę ir kunigaikščiai Tiškevičiai. Aplankėme Astravą – tai Biržų miesto dalis prie Širvenos ežero, pasivaikščiojome ilgiausiu mediniu pėsčiųjų tiltu per Širvenos ežerą. Vaikščiodami po Astravo dvaro teritoriją apžiūrėjome iš lauko dvaro kompleksą – rūmus, arklides, šunininko namelį, malūną, ūkinius pastatus, užtvanką-tiltą, parką su tvenkiniais.

Iš Biržų vykome į Kirkilų kaimą – prie Kirkilų karstinių ežerėlių, kur pastatytas 32 metrų apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimstančią valtį. Bokšto 30 m aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios gerai matomas Kirkilų ežerynas, kurį sudaro daugiau, nei 30 susijungusių ežerėlių.

Oras pasitaikė puikus, o visi važiuojantys su savimi neužmiršo pasiimti geros nuotaikos, todėl net ir tolima kelionė neprailgo

Už gerą laiką, nesuskaičiuojamą daugybę teigiamų emocijų bei puikiai suorganizuotą kelionę visų globėjų ir vaikų vardu tariame nuoširdų bei didelį ačiū VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos centro partneriams Alytaus rajono savivaldybė, Dalia Kitavičienė bei Alytaus vaikų globėjų ir įtėvių asociacija „Šviesa” steigėjams Evaldui ir Kristinai Petraičiams.