2017 m. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja paskelbė gegužės 20-ąją Pasauline bičių diena.

Bitė yra bendruomeninis gyvis. Be savo šeimos (bendruomenės) viena bitė yra niekas. Ji negali užtikrinti sau išgyvenimo, pasigaminti tiek šilumos, kad žiemą nesušaltų ir žūva nepalikdama palikuonių. Bičių gyvenimas yra taip sutvarkytas, kad daugumą funkcijų jos gali atlikti tik funkcionuodamos kaip bendruomenė.

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras yra tarsi vienas didelis įvairiais žiedais pasidabinęs laukas, kuriame savo jaukius namus (57 avilius) stropiai prižiūri bitės motinėlės (globėjai), kurių mylinčios širdys yra pasiruošusios priglausti tuos, kuriems gyvenime pasisekė mažiau. Šiuose namuose verda įprastas gyvenimas, kuriame gausu vaikiško juoko ir pačių įvairiausių emocijų, nuoširdžių apsikabinimų ir nerimo, nestokojama meilės ir dėmesio.

Čia formuojami darbiniai ir socialiniai įgūdžiai, mokoma ne tik suprasti, bet ir padėti šalia esančiam, skatinamas savarankiškumas, kūrybiškumas, geranoriškumas.

Globėjai priima vaikus atvira ir mylinčia širdimi, padeda gyti jų sielos žaizdom, moko iš naujo pasitikėti savimi bei kitais žmonėmis, skatina svajoti, formuoja gyvenimiškus įgūdžius, skatina turėti tikslus, motyvuoja jų siekti, užaugina sparnus ir išleidžia kiekvieną į savo gyvenimo skrydį, kad sukūrę savo šeimą gebėtų puoselėti savo šeimos avilį.

Žmonių, kaip ir bičių pasaulyje yra labai svarbu turėti gerą ir stiprią šeimą, kuri yra visko, kas gyva, pagrindas.

Galvojate apie vaiko globą? Turite klausimų? Norite pasikalbėti? Abejojate?

Skambinkite, rašykite, užeikite.

FB’e – Vaikai yra vaikai. Alytaus rajonas

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras

Tel. Nr.: +370 612 75236

El.p.: alytaus.centras@gmail.com