Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 26 – liepos 2 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs vaikų globos savaitės renginiai – edukacijos, aktyvios sportinės veiklos, koncertai, iniciatyvos, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt.
Renginių metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.

Globos savaitės renginiai Alytaus rajono savivaldybėje:

2023 m. birželio 27 d. (antradienis), 16:00 val.

Daugų ežero pakrantėje (paežerėje prie Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Ežero g. 30, Daugai) vyks sporto šventė „Sportuok ir būk pozityvus“. Šventės metu bus dalijamos skrajutės su informacija apie globą (rūpybą), Globos centro teikiamas paslaugas, GIMK mokymus ir kt., visus besidominčius vaikų globa (rūpyba) ir turinčius klausimų konsultuos globos centro soc. darbuotojos – globos koordinatorės.
Visi sporto šventės dalyviai galės išmėginti jėgas Visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose skirtinguose aktyviuose bei judriuose žaidimuose arba pasitikrinti savo saugaus eismo žinias vedamuose Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnų ir policijos bičiulio Amsio žaidimuose bei pamokėlėse bei pasivaišinti UAB Prezo kepyklėlės skaniais kepiniais.

2023 m birželio 29 d. (ketvirtadienis), 17:00 val.

Ilgio ežero pakrantėje, Pivašiūnų seniūnijoje vyks visuotinė iniciatyva „Pasidalink širdies dulkėmis” bei edukacinė – muzikinė popietė „Pasibičiuliaukim“. Jos metu visi popietės dalyviai galės dalyvauti žvakių liejimo edukacijoje ir sau prisiminimui išsilieti figūrinę bei vašku kvepiančią žvakelę. Popietės metu savo skambiomis bei jautriomis dainomis gerą šventinę nuotaiką kurs Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos mokinė, Alytaus lopšelio/darželio „Putinėlis” mergaičių duetas, Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Boružėlė” solistė ir duetas bei Viljos ir Onutės duetas „Pavasariniai žiedai”.

Popietės kulminacija bus visuotinė iniciatyva „Pasidalink širdies dulkėmis”, kai būgnams ritmingai atkartojant mūsų širdies dūžius bus paskleisti spalvoti miltai, t.y. širdies dulkės, kurios simbolizuoja širdies meilę ir gerumą, kuriomis pradedant Vilniuje yra dalijamasi visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

2023 m. Liepos 2 d. (sekmadienis), 12:00 val.

Nuvilnijus Globos savaitės renginiams, Liepos pirmąjį sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena.
Globos savaitės renginius Alytaus rajono savivaldybėje baigsime šv. Mišiomis už globėjų šeimas ir globojamus vaikus Butrimonių, Rumbonių ir Ūdrijos parapijų bažnyčiose.
Kviečiame aktyviai jungtis į vykstančius renginius.