Antradienį Globos savaitės renginys, edukacinė popietė „Pasibičiuliaukim” šurmuliavo Alytaus rajono Krokialaukio seniūnijoje.

Renginio metu Globos centro soc. darbuotojos – globos koordinatorės renginyje dalyvaujančius kalbino ir skleidė žinią apie globą, globėjo svarbą ir vaidmenį, dalijo skrajutes apie Globos centro teikiamas paslaugas, GIMK mokymus, vaikų globą (rūpybą) ir atsakinėjo į besidominčių vaikų globa užduodamus klausimus.

Visą popietę lyg bitutes prie medaus traukė prie vašku ir medumi kvepiančio stalelio, kur globos koordinatorė Edita vedė mielų figūrinių žvakelių liejimo edukaciją.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras popietės dalyvius kvietė praktiškai išmėginti juoko jogos ir kvėpavimo technikos užsiėmimus, kurie buvo vykdomi iš Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos projekto “Sveikos gyvensenos skatinimas Alytaus rajono savivaldybėje” lėšų, o visus vaikus ragino savo jėgas išmėginti viktorinoje bei įvairiuose lauko žaidimuose.

Sertifikuotas juoko jogos treneris Stepas Šafranauskas visus norinčius kvietė išmėginti juoko jogos užsiėmimą. Instruktažo metu jis teigė, jog didžiausia klaida yra manyti, kad tam, jog nuoširdžiai juoktumėmės, mus turi kažkas prajuokinti. Stebint vaikus matome, kad jų juokas yra spontaniškas, kylantis iš paprasčiausios kasdienės veiklos. Pasirodo, gilaus vidinio, atpalaiduojančio juoko galima išmokti, arba jei dar tiksliau – jį susigrąžinti. Juoko joga – tai aktyvus veiksmas, juoko be priežasties praktika, nes juokiamasi ne iš kažko, o natūraliai dėl to, kad paprasčiausiai smagu.

Mažuosius popietės dalyvius Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė Laura Svolkinaite ir policijos bičiulis Amsis pakvietė į saugaus elgesio kelyje pamokėlę, o praktiškai “išlaikiusiems” egzaminą gatvėje, įteikė dovanėles.

„Kvėpavimas yra tiltas, siejantis gyvenimą ir sąmoningumą, kūną ir mintis. Neramias mintis valdyk kvėpavimu“, – teigia jogos mokytojai. Sąmoningas kvėpavimas – tai cirkuliacinio kvėpavimo metodika, plečianti sąmoningumą, veikianti teigiamai mus fiziniu, emociniu bei dvasiniu lygmeniu. Nekvėpuojančių žmonių nėra, nuo pirmo įkvėpimo gimimo metu kvėpavimas lydi mus visą gyvenimą. Bet ar teisingai tai darome… Norinčius praktiškai sužinoti, kaip naudojant kvėpavimo techniką paleisti stresą, susikaupusias mintis, nurimti, susikaupti ir valdyti savo emocijas, į kvėpavimo technikos mokymus pakvietė respublikinės jogos mokyklos kvėpavimo technikos instruktorė Natali Bondareva.