Adventas visuomet mus kviečia atsigręžti į save, į pokytį, į laukimą… Tai gerumo ir stebuklų laikas, kuris paliečia kiekvieną, nes nepastebimai visi kažkaip įsitraukiame į šį šventinį pasiruošimą norėdami susitikti, galvodami vieni apie kitus, dažniau keliaudami prisiminimų takais, ruošdami dovanas ir kurdami mažus kasdienius stebuklus…

2022 m. gruodžio 14 d. (trečiadienį) Rimėnų Vaikų Dienos Centre vyko šilta Adventinė popietė „SUŠILDYK GERUMU”.

Pradėdama popietę vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Erika Sinkevičienė sakė, jog nuo Advento pradžios mes visi stengiamės ne tik būti geresni, bet ir darome daug gražių darbelių, rodome vienas kitam dėmesį ir taip visi kartu kuriame gerumo stebuklą ir laukiame gražiausių metų švenčių – šv. Kalėdų. Pratęsdama šią mintį VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro l. e. direktorės pareigas Irena Arbutavičienė sakė, jog tai stebuklų metas… Stebuklų, kuriuos kiekvienas iš mūsų kuriame ir dovanojame kasdien… Stebuklas įvyksta, kai mes atsiprašome, nes tuomet sušyla žmogaus širdis… Stebuklas įvyksta, kai mes apkabiname vienas kitą, nes tuomet mus aplanko ramybė, gerumas, saugumas… Stebuklas įvyksta, kai pastebime šalia liūdintį, nes tuomet jo veide atsiranda šypsena… Stebuklas įvyksta tuomet, kai išsipildo mūsų svajonės…

Svajonių turime visi, dovanų laukiame visi ir stebuklus galime kurti bei dovanoti visi, sakė globos centro socialinė darbuotoja – globos koordinatorė Rasa Visamirskienė. Ji pasidžiaugė, jog Alytaus rajone yra 50 globėjų šeimų, kuriose auga 73 vaikai. Juk nėra svetimų vaikų, nes kiekvienas vaikas yra dovana. Šie žmonės nelaukia, bet kasdien patys kuria stebuklus ir dovanoja juos tiems, kuriems gyvenime pasisekė mažiau, kurie pas juos surado namus, jų dėka mokosi iš naujo pasitikėti žmonėmis ir gydosi savo širdies žaizdas. Artėjant gražiausioms šeimos metų šventėms, ji kvietė popietės dalyvius pagalvoti apie globą, apie galimybę atverti savo namų duris tiems, kurie laukia ir tiki Kalėdų stebuklu, vaikams, kurie turi svajonę – turėti namus, kuriuose esi laukiamas, turėti šeimą, kurioje būtum mylimas. Globa atrodo toks paprastas penkių raidžių žodis, bet kiek meilės, atsidavimo, rūpesčio, pasiaukojimo ir dovanojimo slypi jame.

Popietės metu keramikė Rita Gegužienė dovanodama Vaikų dienos centrui šviesų gerumo angelą padeklamavo savo kūrybos eilėraštį, kuriuo tarsi palaiminimo vietą bei visus susirinkusius, o tada pakvietė vaikus edukacijai, kurios metu kiekvienas galėjo papuošti savo „Gerumo Angelą”. Kol vaikai buvo užsiėmę kūrybiniu procesu, kiti popietės dalyviai klausėsi psichologės Gintarės Babarskienės paskaitos „Emocijų valdymas visuomenėje ir šeimoje” ir aktyviai diskutavo.

Adventinę popietę vainikavo vaikų lankančių dienos centrą koncertas, kuriam jie ruošėsi kartu su dienos centre dirbančiomis socialinėmis darbuotojomis Erika Sinkevičiene bei Živile Seiliuviene. 🎸🪗🎸 Po gražaus vaikų pasirodymo popietės dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti ir smagiai pabendrauti prie kavos/arbatos puodelio. Taip pat buvo įteiktos ir vaikų pagamintos dovanos popietėje dalyvavusiems svečiams.