Yra vaikų, kurie tiesiog mėgaujasi mokymosi procesu, bet – sutikime – didelė dalis mieliau leistų laiką su draugais, prie televizoriaus ar su išmaniuoju rankose. Tad tiek pedagogams, tiek tėvams aktualus amžinas klausimas, kaip skatinti vaikus mokytis?

Tradiciškai ketvirtadienio vakarą globėjai (rūpintojai) nuotoliniu būdu susitiko pasidalinti savo patirtimi, kaip padėti sau ir vaikams atrasti mokymosi motyvaciją, kuri karantino metu vis labiau dingsta.

Vaiką formuoja visa jį supanti aplinka, tačiau didžiausią įtaką, be jokios abejonės, daro tėvai. Būtent jie labai smarkiai prisideda prie vaiko atsakomybės, o kartu ir motyvacijos mokytis bei ugdymo proceso. Tėvai nuo vaiko mažų dienų turėtų žadinti ir stengtis išlaikyti jo norą mokytis. Tik išleidus vaiką į mokyklą, nereikėtų skubėti spausti jo dėl teigiamų rezultatų. Suaugusiesiems reikia nepamiršti pasidžiaugti vaiko sėkmėmis, kad ir labai mažomis. Tad atraskite už ką pagirti savo vaiką, kad viena kita nesėkmė neatimtų iš jo džiaugsmo mokytis. Kartu mokykite jį tinkamai reaguoti į nesėkmes, paaiškinkite, kad viskas yra ištaisoma, tereikia labiau pasistengti – sakė Globos centro tarnybos atestuotas asmuo Inga Daugirdienė.

Susitikimo metu globėjai aktyviai įsijungė į diskusiją, kaip jiems sekasi motyvuoti savo vaikus. Diskusijos eigoje globėjai sutiko, kad svarbiausia su vaiku kalbėtis, žinoti, ko jis nori ir padėti jam siekti savo svajonių.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie rado laiko ir dalyvavo šiame kasmėnesiniame globėjų susitikime, diskutavo ir dalijosi savo mintimis bei patirtimis