Penktadienį (07-28) Punioje, prie piliakalnio vyko tradicinė „Šviežios duonelės – Oninių” šventė. Šventės dalyvius ir svečius Punioje pasitiko ne tik muzikos garsai, bet ir lietus.

Šiemet 520 metų jubiliejų mininti Punia penktadienį skambėjo nuo muzikos, šokių ir vasariškos nuotaikos. Jau 22 metus į šį Alytaus rajono kaimą švęsti Oninių plūsta ne tik Onutės. Su šiuo vardadieniu minima ir šviežios duonelės šventė, kuri jau neįsivaizduojama be senųjų tradicijų – šventinės eisenos, duonelės perdavimo varduvininkėms, duonos kelio edukacijų, senųjų amatų.

„Kieno gi dar visi draugai, kaimynai – visas rajonas varduvių suvažiuoja paminėt? Šitiek dėmesio ir gražiausių žodžių visos damos gali pavydėt! Iš tikrųjų, labai džiaugiuosi jus visus čia matydama. Kad mokame pasveikinti vieni kitus, gerą žodį ištarti, vieni kitiems į akis pažiūrėti – draugiškai ir paprastai. Šiais laikais daug kas keičiasi, bet Oninės Punioje – buvo, yra ir bus, tik dar smagesnės ir gražesnės! Mieli puniškiai, kadaise kuklią bendruomenės šventę per 22 metus jūs pavertėte viena gražiausių ir didžiausių švenčių visam Alytaus rajonui ir Lietuvai. Jūs verti pačio didžiausio ir nuoširdžiausio „ačiū“ visų rajono žmonių vardu“, – smagaus vasariško lietaus nepabūgusius šventės dalyvius sveikino merė Rasa Vitkauskienė. 

VšĮ Alytaus šeimos centro globos centro komanda šventės metu bendravo su šventės dalyviais, pristatė globos centrą, jo vykdomas veiklas bei teikiamas paslaugas, teikė informaciją apie globą bendravo su besidominčiais globa ir atsakinėjo į jiems rūpimus klausimus, o mažuosius šventės dalyvius vaišino saldainiais „Vaikai yra vaikai”.

Punios piliakalnio prieigose vykusi šventė subūrė amatininkus, prekybininkus. Veiklų, linksmybių netrūko nei vaikams, nei suaugusiesiems – kas važinėjosi karieta, kas jodinėjo žirgais, kas ant batutų šokinėjo ar šaudė iš lanko. Įvairiais personažais pasipuošti veidus norėję vaikai rikiavosi į eilę prie animatorių. Šventės dalyvius papramogauti kvietė virtuali erdvė.

Šventinius pasirodymus dovanojo grupės „Punelė“, „Bon Jeans“, „Vyšnios“, „Hiperband“, „Pelenai“. Vidurnakčio dangų nutvieskė fejerverkai ir lazerių šou.