Siekiant supažindinti visuomenę su globos centro veikla bei kryptingai keisti požiūrį į globą, vakar Daugų technologijos ir verslo mokykloje vyko VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro specialistų ir mokyklos bendruomenės šiltas susitikimas tema „Globa – dovana“.

Jo metu VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Irena Arbutavičienė kalbėdama apie globos svarbą bei globėjo vaidmenį globos procese pasidžiaugė, kad šiandien visi Alytaus rajono vaikai auga globėjų šeimose, kad kasmet net kelios grupės žmonių, norinčių tapti vaikų globėjais, baigia GIMK mokymus ir gana sėkmingai įsilieja į gausią mūsų globėjų šeimą.

Globos centro GIMK mokytoja Rima Mockevičienė supažindino susitikimo dalyvius su VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos centru, jo teikiamomis paslaugomis, jame dirbančiais specialistais, GIMK (globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo) programa, pateikė šiek tiek statistikos susijusios su globos situacija Alytaus rajone.

Globos koordinatorė ir globėja Elytė Babaravičiūtė kalbėdama apie globą bei GIMK mokymus, pateikdama savo asmeninius pavyzdžius, kalbėjo apie tai, kodėl yra svarbu dalyvauti šiuose mokymuose. Ateidami į globėjų šeimą vaikai atsineša savo traumas, netektis, skausmą, baimes ir pan., todėl GIMK mokymai padeda ne tik geriau suprasti vaiko, patekusio į globą, vienokį ar kitokį elgesį, bet ir leidžia būti tam pasiruošusiais.

Susitikimo pabaigoje globos centro specialistės atsakė į gausius susitikimo dalyvių klausimus ir kvietė susitikimo dalyvius pačius pagalvoti apie galimybę į savo namus priimti vaikus, kuriems labai reikia šeimos, bei šia žinia pasidalinti su kaimynais ir giminaičiais.