Siekiant keisti neigiamas visuomenės nuostatas apie vaikų globą, globėjus, globojamus vaikus, VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro iniciatyva buvo suorganizuota edukacija ir žinutės „Globos svarba“ perdavimas bendruomenėms. Šiame susitikime – edukacijoje dalyvavo Alytaus rajono seniūnijose veikiančių įvairių bendruomenių atstovai, kurie sugrįžę į namus, pasidalins išgirsta žinute seniūnijose su savo bendruomenėmis.

„Ryto rasos“ sodas (Pirmajame Alytuje) buvo ta vieta, kurioje vyko globos ambasadoriaus ir VšĮ ’’Bonso studija“ direktoriaus ir Lietuvos „Bonsai asociacijos“ prezidento Kęstučio Ptakausko edukacija „Bonsai pradedantiesiems“.

Renginio pradžioje VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Inga Daugirdienė dėkojo globos ambasadoriui Kęstučiui Ptakauskui už globos viešinimą ir surastą laiką edukacijai įtemptoje darbų dienotvarkėje. Kalbėdama apie globą ji ragino į ją pažvelgti, kaip į kūrybinį procesą sujungiantį meilę, kantrybę, rūpestį, žinias, darbą…

Edukcijos metu Kęstutis Ptakauskas nuoširdžiai pasakojo, kaip jis atrado bonsai pasaulį, nuo ko viskas prasidėjo, su kokiais sunkumais susidūrė, kaip kūrė taip rūpestingai puoselėjamą savo „Ryto rasos“ sodą, apie įgyvendintus įvairius projektus ir savo dalyvavimus įvairiose bonsai parodose bei Lietuvos ir Alytaus vardo garsinimą tarptautiniuose konkursuose. Jis prisipažino, jog vis dar puoselėja svajonę, kad pavyks Alytuje sukurti japonišką sodą, kuris savo lankytojams leis ne tik grožėtis bonsai, bet ir primins, kad bonsai menas ir pirmasis japoniškas sodas gimė Alytuje.

Vaikščiodami ir mėgaudamiesi „Ryto rasos“ sodo grožiu ir ramybe, klausėmės Kęstučio Ptakausko, kuris sakė, kad bonsai – yra kūryba, kuri įtraukia, išlaisvina, įneša ramybę bei harmoniją į gyvenimą, padeda keisti mąstymą ir teikia džiaugsmą, nes rezultatas susideda iš darbo ir vizijos. Rūpintis ir auginti bonsai medelį, sako Kęstutis, reikia ne tik žinių, bet meilės, daug darbo bei žvilgsnio į ateitį… Ir tęsdamas mintį sako, jog taip ir auginat vaiką, o juo labiau priėmus į savo šeimą globojamą vaiką, reikia ne tik pačiam turėti daug kantrybės ir meilės, bet reikia gebėti meile apglėbti vaiką, nes tik taip sušils jo širdis, gis žaizdos, atsiras pasitikėjimas savimi ir krausis pumpurai, kurie atėjus laikui pražys ir augins derlių.

Tęsiant bonsai ir globos temą VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globėja ir globos koordinatorė Elytė Babravičiūtė pasidalijo savo patirtimi. Ji sakė, jog mintis apie galimybę globoti, gimė dirbant su sunkumus patiriančių šeimų vaikais. Meilė vaikams, atjauta ir supratimas, o ypač sūnaus palaikymas, paskatino priimti sprendimą. Globėja sakė, jog sprendimo priėmimas yra tik ilgo ir dažnai nelengvo kelio pradžia, nes globa reikalauja daug ištvermės, kantrybės ir žinių. Globos procese daugiausia džiaugsmo teikia tai, kad gali matyti, kaip vaikas keičiasi, mokosi paprasčiausių dalykų, džiaugiasi savo vaikyste, išmoksta pasitikėti savimi.

Susitikimo pabaigoje globos koordinatorės pasidalijo mintimis apie globą bei globėjo pašaukimo svarbą. Pristatė Globos centrų sistemą bei jos vaidmenį Lietuvoje, supažindino su GIMK mokymais ir globos centrų bei globos koordinatorių teikiamas paslaugas. Apžvelgiant esamą situaciją Alytaus rajono savivaldybėje, pasidžiaugė, jog globos centras šiuo metu turi 57 globėjų šeimas, kuriose yra globojamas 81 vaikas. Globos koordinatorės kvietė edukacijos dalyvius būti aktyviais ir išgirsta žinia pasidalinti su savo bendruomenėmis. Ragino ne tik dalintis šia žinia, bet ir padrąsinti tuos, kurie nori tapti globėjais, bet gal būt abejoja ir delsia priimti sprendimą, o svarbiausia – nukreipti juos į globos centrą, kur jiems bus suteikta visa reikalinga informacija, išgirsti jų poreikiai ir abejonės.