Ketvirtadienio popietę Miroslavo ir Krokialaukio kaimų gyventojos rinkosi į Miroslavo seniūnijos patalpas, kuriose į susitikimą – paskaitą „Santykių ekologija – vandens svarba žmogui” pakvietė VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras.
Susitikimo pradžioje Alytaus rajono savivaldybės Vietos veiklos grupės projektų vadovė Vida Vrubliauskienė klausė dalyvaujančių, su kokia mintimis, kokiu jausmu ar klausimu jos atvyko į šį susitikimą.
Globos koordinatorė Elytė Babravičiūtė sakė, jog ją šiandien lydi viena mintis – VAIKAI, kurie yra mūsų džiaugsmas, rūpestis, nerimas ir ateitis. Vaikams reikia dėmesio, meilės, šeimos ir namų, kad jie jaustųsi saugūs ir myli. Deja, kartais taip nutinka, kad visas jų pasaulis subyra, sudūžta ir jie lieka vieni su savo baimėmis bei nerimu. Būtent šiuo skaudžiu laikotarpiu jiems, kaip niekada, reikia šeimos, palaikymo ir namų, kad jie vėl išmoktų pasitikėti suaugusiais. Ji retoriškai klausė, o gal būt susirinkusiųjų galvose atsirastų vietos mintims apie globą, o širdyse ir namuose atsirastų vietos šiems vaikams.
Pristatydama VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centrą bei jo veiklą, globos koordinatorė pasidžiaugė, kad šiandieną visi rajono vaikai turi namus, nes 53 globėjų šeimos jiems atvėrė ne tik savo namų duris, bet ir savo širdis. Taip, šis apsispendimas nėra lengvas, nes kasdien laukia ne tik naujos patirtys, bet ir iššūkiai, tačiau pasirinkimas yra prasmingas bei suteikiantis daug džiaugsmo matant, kaip pražysta šie vaikai.
Pratęsdama šią mintį lektorė sakė, jog kiekvienas iš mūsų savo kasdienybėje atliekame labai daug skirtingų vaidmenų ir turime labai daug skirtingų santykių, kurie ne visada yra lengvi ir džiugūs, kartais jie yra sunkūs, komplikuoti ar net toksiški. Ji sakė, jog šiandien net ir globaliu mastu mes matome, kaip kinta santykiai, kaip jie įneša nerimą, sumaištį, baimę ir nežinią į mūsų gyvenimą. Gyvenat šiuo skubėjimo, informacijos ir nuolatinės dinamikos laiku yra labai svarbu gebėti išlikti ramiu savo vidumi, gebėti išsivaduoti iš nereikalingų santykių, nepapulti į toksiškus santykius ir neužmiršti savęs bei savo poreikių bei gebėti priimti kitą be išankstinės nuostatos.