Pasaulinės knygos dienos proga VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos globos centro komanda Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Punios filiale pakvietė seniūnijos gyventojus į filmo „Kūdikis” peržiūrą – aptarimą.

Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu Pasaulinė knygos diena minima nuo 1995 m. Jos tikslas yra skatinti skaitymą, leidybą bei atkreipti dėmesį į autorių teisių apsaugą. Biblioteka – didžiulis kultūrinis avilys, kuriame verda įdomus gyvenimas: rengiamos parodos, renginiai, susitikimai ir pan. Knyga – durys į kitą pasaulį, kuris kviečia pamatyti ir kurti pasaulį kitaip… istoriją naujai…

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro specialistų komanda yra įsitikinusi, kad mes visi galime padėti vaikams atverti duris į kitą pasaulį… Mes visi galime padėti jiems kurti naują istoriją čia ir dabar…

Filmo „Kūdikis” centre yra ką tik gimęs kūdikis Teo, kurio atsisako motina… Filmas labai jautriai ir informatyviai parodo įvaikinimo procesą „iš vidaus”: nuo A iki Z – nuo pat nenorimo kūdikio gimimo iki tol, kol vaikutis pagaliau pasiekia savo naująją šeimą.

Po filmo peržiūros dalyviai pasidalijo savo įspūdžiais apie filmą. Visiems stiprų įspūdį paliko filme parodyta istorija. Jame parodoma, kokių žinių bei gebėjimų reikia norint priimti sunkiose gyvenimo situacijose atsidūrusį žmogų, kaip jam padėti nesmerkiant, nekaltinant kito. Stiprų įspūdį paliko filme parodyta vaiko globos sistema, joje dirbantys profesionalai, komandinis darbas sprendžiant tėvų globos netekusio vaiko problemas.

Filmo aptarimo metu kalbėjome apie globėjo vaidmenį ir šeimos svarbą vaiko gyvenime. Apie vaikus, kurie išduoti, sužeisti, bet savo širdyje tiki… laukia… trokšta išgirsti mylinčios širdies plakimą… Kalbėjome ir apie globos situaciją Alytaus rajone. Savo globos patirtimi bei iššūkiais, su kuriais tenka susidurti savo kasdienybėje, pasidalijo ir globėja, kurios šeimoje yra globojami trys vaikai. Aptarėme mokymus – GIMK programą, kuri yra skirta pasiruošti ir „pasimatuoti” globėjo vaidmenį, apie globos centrą bei jo teikiamas paslaugas.