Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 27 – liepos 3 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs vaikų globos savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt.

Renginių metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.

Globos savaitės renginiai Alytaus rajono savivaldybėje:

Birželio 28 d. (antradienis) 17 val.

Butrimonių miestelio aikštėje vyks nuotaikinga popietė „Pasibičiuliaukim“. Renginio metu bus dalijamos skrajutės su informacija apie globą (rūpybą), Globos centro teikiamas paslaugas, GIMK mokymus ir kt., visus besidominčius vaikų globa (rūpyba) ir turinčius klausimų konsultuos globos centro soc. darbuotojos – globos koordinatorės.
Visi popietės dalyviai galės dalyvauti žvakių liejimo edukacijoje. Mažieji popietės dalyviai galės išmėginti jėgas Visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose skirtinguose aktyviuose bei judriuose žaidimuose, pasiausti ant batuto, pasmaližiauti ir pan.

Birželio 30 d. (ketvirtadienis) 16 val.
Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į globą bei pasidalinti žinia, kad viskas, ko reikia vaikams, yra tik meilė, namai, šeima, Globos centras kartu su savo partneriais Mikalavo kaimo bendruomene „Šilaičiais“ (Mikalavo kel. 26, Mikalavo k., LT-64484 Alytaus r.) kviečia visus į pažintinį žygį pėsčiomis „Žygiuok, globok, mylėk”. Planuojama nueiti 7 km, su 4 sustojimais. Žygio trukmė apie 3 valandos.
Sustojimų metu kursime skulptūrą „Globėjų šeima” ir supažindinsime su globos situacija Lietuvoje bei Alytaus rajone, dalyvausime klausimų grandinėlėje „Ką žinau ir noriu sužinoti apie globą”, valgysime partnerių pagamintą košę, o globėjai (2-3 šeimos) pasidalins savo globos patirtimi ir visi draugiškai kursime istoriją apie globą.

Liepos 4 d. (sekmadienis) 12 val.

Nuvilnijus Globos savaitės renginiams, Liepos pirmąjį sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena.
Globos savaitės renginius Alytaus rajono savivaldybėje baigsime šv. Mišiomis už globėjų šeimas ir globojamus vaikus.

Šv. Mišios Rumbonių Švč. Trejybės ir Krokialaukio Kristaus Atsimainymo parapijų bažnyčiose.

KVIEČIAME ir LAUKIAME VISŲ – Didelių ir Mažų. Globos savaitės renginius organizuoja Alytaus rajono savivaldybė ir VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro Globos centras.