Gyvenimas yra tai, ką mes darome ir kaip darome. Jis yra matuojamas laiko atkarpomis. Tiek paauglio, tiek suaugusiojo žmogaus gyvenime, vyrauja du gyvenimo būdai: socialinis ir asmeninis.

Tradiciniame ketvirtadienio vakaro susitikime globėjai diskutavo, kodėl vieni žmonės visą gyvenimą priekaištauja sau už menkiausią klaidą, o kiti nuolat randa ką kaltinti? Kodėl vieni gauna viską, ko nori, o kiti vos spėja susitvarkyti?

Labai svarbu yra suprasti, kad kiekvienas žmogus turi poziciją, nuomonę ar būdingus bruožus – psichotipą, kurio pagrindu formuojasi jo elgesio scenarijus ir jo visas gyvenimas.Psichopatas, šizoidas, paranojikas, isterikas, narcizas, mazochistas ir t.t., – visi patenkame į vieną iš šių kategorijų, o kartais net ir į kelias iš jų. Ar bent kada susimąstėme, kuriai iš kategorijų priklausome ir kaip tai valdo mūsų, artimųjų, bendradarbių ar net vaikų gyvenimus? Kokią įtaką daro kiekvienas iš šių tipų ir kaip santykiuose suderinti tai, kas kartais tiesiog neįmanoma?

Kiekvienam iš mūsų sunku pakeisti savo psichotipo elgesio modelį taip, kaip pašalinti pamatą iš po jau stovinčio namo, jo nesunaikinant. Tačiau kartais padėtis vis tiek gali būti pakeista, pagerinta ar kontroliuojama.

Pradėk tobulinti save, nes svarbiausia – gyvenimo kelyje atrasti save. Viskas priklauso nuo mūsų pačių.