Ketvirtadienio vakarą į savitarpio pagalbos grupę susirinkę globėjai nuoširdžiai diskutavo apie tai, kaip po karantino išgyventi vasarą ir atostogas… Visi vienbalsiai sutiko, jog ši vasara pateiks daug iššūkių, kuriuos teks įveikti – kur palikti pradinukus, kurių vienų namuose palikti negalima, kaip suderinti darbą ir vaikų priežiūrą namuose, nes po karantino suvaržymų globėjai atostogų neturės, į stovyklas, kurios iš dalies sprendė vaikų užimtumą vasarą, nelabai galės vaikus išleisti, nes per karantiną daugumos pablogėjo finansinė padėtis…

Ką veikti su vaikais, kurie nuolat nuobodžiauja??? Vaikas skundžiasi, kad nėra ką veikti, nepadeda tvarkytis namuose, o geriausias jo draugas – kompiuteris? Svarbiausia, pasitikėjimas vaikais, ir, žinoma, disciplina, taisyklės, režimas.

Sudarykite veiklų sąrašą. Kiekvienas šeimos narys lai surašo, ką, jo nuomone, vaikas turėtų atlikti per dieną. Visi sąrašai bus skirtingi, tikėtina, jog suaugusieji į sąrašą greičiausiai įtrauks kambario susitvarkymą, knygos skaitymą, mankštą, pratimus akims ilsinti, stalo žaidimus. Vaikas, tikėtina, akcentuosis į kompiuterinius žaidimus. Sudėjus visų sąrašą į vieną didelę veiklų bazę, greičiausiai nustebę liks visi – kiek daug galima nuveikti nesinaudojant vien elektroniniais prietaisais. Svarbiausia, vaiko veiklų nekritikuoti ir būtinai įtraukti į dienos ar savaitės tvarkaraštį. Jei matote, kad laikas su kompiuteriu per ilgas, būtina tartis ir kalbėti, kodėl Jums atrodo šis laikas netinkamas, pateikti savo argumentus, bet ne patiems tą laiką sutrumpinti. Vaikas, turėdamas sudarytą šį veiklų sąrašą, pats renkasi, kada ką turi atlikti dienos eigoje, tik svarbu laikytis tvarkos – lėkštės išplaunamos po maisto, o ne vakare prieš miegą ir pan.

Pasižadėkite sau kiekvieną dieną vaikui pasakyti tris-penkis komplimentus. Bet pelnytus. Ne abstrakčius, nieko nereiškiančius, tokius, kaip „šaunuolis“, o tikrus, nuoširdžius. Pastebėkite ir pagirkite įdėtas pastangas. Nukreipkite mintis nuo nesėkmės, parodydami pozityvius dalykus. Menas vaiko paliktoje netvarkoje sugebėti įžvelgti kažką pozityvaus, tačiau tą padaryti būtina. Jei supykote ir norite pasakyti kažką negero ar negražaus, sustokite, trumpam atsitraukite nuo situacijos ir tik tada prisėskite pasikalbėti su savo vaiku. Už atliktus visus darbus, savaitgalį pasidarykite mini šventę, pasmaližiaukite ledais. Ir, žinoma, skatinkite, girkite, motyvuokite vaiką. Kuo mažiau negatyvo ar kritikos.