Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko iniciatyva kasmet vyksta Alytaus rajono gausių šeimų šventė. Įvairiose Alytaus rajono vietose organizuojamas renginys, šį kartą gausias ir globėjų šeimas sukvietė į Miroslavą, kuris šiais metais švenčia 275 metų miestelio jubiliejų.

Šeimas pasveikinęs Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas džiaugėsi, kad rajone daugėja gausių šeimų ir gyventojų.  „Esame viena iš devynių šalies savivaldybių, kurioje daugėja gyventojų. Čia, Alytaus rajone, gera gyventi – ne dėl to, kad esame turtingiausi, bet dėl kitų dalykų. Vaikai didžiausias turtas. Juos auginti – prasmingas pašaukimas. Smagu matyti tiek gražių šeimų. Valstybė turi ateitį“, – sakė A. Vrubliauskas.

Renginyje dalyvavo mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė. Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė, seniūnijų socialinės darbuotojos, Miroslavo seniūnas Vytautas Sinkevičius.

Gausių šeimų šventė – tai šventė visai šeimai. Erdvė prie Miroslavo seniūnijos trumpam pavirto į tikrą pasaką, kurioje vaikai bendravo su pasakų personažais. Šeimos smagiai laiką leido rajono visuomenės sveikatos biuro erdvėje. Rajono viešosios bibliotekos kiemelyje mažieji piešė, pūtė muilo burbulus, dalyvavo viktorinoje.

Šventės organizatorius – Alytaus rajono savivaldybė – vaikus ir tėvus pakvietė praverti mokslo pasaulio duris. Įdomius bandymus, eksperimentus su skystuoju azotu, sausu ledu, mokslo žinių pritaikymą praktikoje demonstravo mokslinės kilnojamos laboratorijos chemikai iš Vilniaus. Įvairius bandymus išbandė ir šventėje dalyvavę vaikai. Muzikinį šou surengė atlikėja Asta Pilypaitė su savo vardo dainavimo studijos vaikais.

Šventės dalyviai pasilinksminę vaišinosi savivaldybės dovanotomis vaišėmis.

Į 14 kartą vykusią gausių šeimų šventę susirinko 93 šeimos, 281 vaikas (tarp jų 19 globėjų šeimų ir 38 globojami vaikai).

Rajone daugėja gausių šeimų. Šiuo metu rajone gyvena 398 daugiavaikės šeimos, jose auga 1352 vaikai. Vidutiniškai vienai šeimai tenka 3,4 vaiko. 2018 m. – 374 daugiavaikės šeimos, kuriose yra 1311 vaikų. 102 rajono vaikus globoja 70 globėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *