VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro Globos savaitės renginius ketvirtadienį pratęsė edukacinė – muzikinė popietė „Pasibičiuliaukim” prie Ilgio ežero, Pivašiūnų seniūnijoje.

Nuostabiame gamtos kampelyje mus pasitiko nieko gero nežadantis dangus ir perkūnija… bet dangus matydamas, kad džiugiai nusiteikusių ir smagiai praleisti laiką susirinkusių dalyvių negąsdina nei tamsūs debesys, nei Perkūno bildėjimas, nusprendė mums netrukdyti…

Pradėdama popietę VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Irena Arbutavičienė priminė, kad šiandien globos institucijose auga daugiau kaip tūkstantis vaikų, bet tuo pačiu pasidžiaugė ir jau esamais globėjais, kurie atvėrė savo namų bei širdies duris vaikams, kad pasidalintų su jais savo meile bei šiluma.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Pivašiūnų seniūnijos seniūnė Rima Čelkonienė kreipdamasi į popietės dalyvius sveikino globėjus dėkodama jiems už labai prasmingą ir reikalingą darbą.

Susirinkome pasidalinti žinia apie globos svarbą, padėkoti globėjams bei švęsti… o švęsti juk reikia džiugiai ir su daina. Koncertą pradėjo Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos 10 klasės mokinė Augustė Kairytė, jos vadovė Neringa Valvonienė. Ji padovanojo klausytojams keletą jautrių ir šiltų dainų.

Tuomet ritmingai suskambo būgno garsai, kurie atkartojo mūsų širdies ritmą… Taip prasidėjo Vilniuje startavusios iniciatyvos „Atrakink geležinę širdį” banga, kuri priminė, jog baimė, klaidingi įsitikinimai, išankstinės nuostatos bei jau susiformavę neigiami stereotipai apie globą bei globojamus vaikus užrakina mūsų širdis ir jas apgaubia tarsi geležiniu gaubtu, pro kurį negali prasiveržti gerumas bei atjauta… Tačiau būgnams ritmingai atkartojant mūsų širdies dūžius direktorė Irena Arbutavičienė paragino mąstančius apie globą, bet vis dar dvejojančius, atrakinti savo širdis bei išlaisvinti jose esančius gerumą ir meilę, tuos stipriuosius ir šiltuosius jausmus, kurie kuria stebuklus… Spalvotos dulkės, kurias šventės dalyviai laikė rankose ir aidint, širdies dūžius atkartojančiam būgnui, išmetė į orą, simbolizavo mūsų širdyse esančius gerumą ir meilę, kuriuos šią savaitę pradedant Vilniumi skleidžiame po visą Lietuvą…

Po šios gražios ir spalvingos iniciatyvos mus savo dainomis džiugino mažieji dainorėliai, Alytaus lopšelio/darželio „Putinėlis” mergaičių duetas Emilija Šiuipytė ir Vakarė Vetchoratovaitė, jų vadovė meninio ugdymo mokytoja ekspertė Aušra Marcinkevičienė, Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Boružėlė” duetas Kamilė ir Aronas Turauskai, solistė Emilija Norkūnaitė, jų vadovė vokalo mokytoja ekspertė Raimonda Remeikienė. Koncertą savo dainavimu papuošė šaunus Viljos ir Onutės duetas „Pavasariniai žiedai”.

Kol skambėjo dainos edukacijos palapinėje padedant socialinei darbuotojai Editai Švetkauskienei buvo galima prisiminimui apie šventę išsilieti figūrinę bei vašku kvepiančią žvakelę. Kitoje palapinėje buvo galima pasivaišinti skaniais UAB „Prfezo” kepyklėlės kepiniais, kuriais ji vaišino šventės dalyvius. Kas norėjo galėjo kartu smagiai padainuoti ar pašokti, neišsigandę griaustinio galėjo atsigaivinti išsimaudydami Ilgio ežere, o tie kurie norėjo turėti prisiminimą apie šventę galėjo nusifotografuoti gamtos fone.

Dėkojame Pivašiūnų seniūnijos seniūnei Rimai Čelkonienei, kurios rūpesčiu turėjome puikias palapines, kurių dėka galėjome pasislėpti nuo kaitrios saulės, o reikalui esant ir nuo lietaus. Ačiū tariame muzikantui ir mūsų šventės įgarsintojui Vytautui Franckevičiui. Nuoširdų ačiū tariame dainavusiems vaikams ir jų vadovėms bei tėveliams. Didelį AČIŪ tariame už skambias dainas Vilijos ir Onutės duetui „Pavasariniai žiedai”. Išskirtinis ačiū už medumi kvepiančią edukaciją Editai Švetkauskienei. Saldų ačiū už vaišes sakome ir UAB Prezo kepyklėlei Alytuje. Nuoširdų ir didelį AČIŪ tariame visiems savo bičiuliams, partneriams, rėmėjams, globėjams ir šventės dalyviams, kurie buvo kartu.