Trečiadienio popietę Plasapninkų kaime, minint Tarptautinės edukacijos dieną, VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos centro specialistės sukvietė Butrimonių ir Daugų seniūnijų globėjų šeimas ir joms artimos aplinkos asmenis į labai jaukią, šiltą ir prasmingą edukaciją ,,Nuo sėklos, nuo grūdo prasideda gyvybė“. Atvykusias šeimas su vaikais kieme pasitiko labai svetinga sodybos šeimininkė, duonos kepėja Ina Kaškoniene, kuri visus pakvietė aplankyti mini muziejų, kuriame ji visus supažindino su įvairiais namų apyvokos rakandais ir ūkio darbuose naudojamais padargais, kuriuos kasdien naudojo mūsų seneliai. Apžiūrėję muziejų susirinkome į duonos ir sausainių kepimo edukaciją. Duonos kepėja Ina visus supažindino su kviečio ir rugio grūdų varpomis grūdais, jų paruošimu kepimui, sumaltais miltais, tešlos minkymo gudrybėmis. Vėliau vaikai su kepėja kartu minkė tešlą sausainiams, ją kočiojo, formavo sausainiukus ir juos kepė.

Kol kepė sausainiai globėja, socialinė darbuotoja – globos koordinatorė Elytė Babravičiūtė papasakojo savo globos istoriją, supažindino su globa, GC teikiamomis paslaugomis, GIMK mokymais bei atsakė į susirinkusių klausimus.

Vėliau visi skanavome šviežiai keptą duoną, pyragą su obuoliene ar medumi, sausainiais, kaimiškus lašinukus su svogūnais ir šviežiai raugintomis daržovėmis, skanavome gilių kavą, duonos girą. Edukacijos pabaigoje VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Irena Arbutavičienė padėkojo duonos kepėjai Inai už labai šiltą priėmimą ir informatyvią edukaciją, o susirinkusius kvietė savo aplinkoje pasidalinti žinia apie globą ir nebijoti į savo namus priimti tuos, kurie nežino, ką reiškia mylinti šeima.