Liepos 7-ąją dieną, minime Tarptautinę Šokolado dieną! Šokoladas yra bene populiariausias skanėstas pasaulyje.

Ta proga VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras Butrimonių miestelyje parduotuvės „Aibės” pirkėjus pakvietė į akciją „Kurkime stebuklus kartu“.

Kakava, iš kurios pagamintas kokybiškas šokoladas, turi itin daug antioksidantų, o juodojo šokolado vartojimas mažina riziką susirgti širdies ligomis. Juodajame šokolade galima rasti ir tokių sveikatai naudingų medžiagų kaip magnis, geležis, cinkas, fosforas ir selenas. Šokolado vartojimas taip pat suteikia energijos, gerina smegenų veiklą, netgi gali veikti tonizuojančiai, mat jame galima rasti ir šiek tiek kofeino. Be to, šokolado vartojimas gražina odą ir apsaugo ją nuo kenksmingų saulės spindulių ir ypatingai teigiamai veikia nuotaiką. Jį valgant gaminasi natūralus hormonas – seratoninas.

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras kviečia Jus į saldžią ir smagią akciją, nes šiandien atsiskaitant už prekes kasoje ir pasakius magišką slaptažodį „GLOBA – DOVANA“, Jūsų laukia saldi staigmena!!!

Per Lietuvą nuvilnijo Globos savaitė su visuotine iniciatyva „Atrakink geležinę širdį ir paskleisk širdies dulkes…“

Globos savaitės renginiai neša labai aiškią žinia – kiekvienam vaikui reikalinga mylinti šeima. VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos ambasadorius, Giedrius Leškevičius sako, jog „globos ir priežiūros reikia visiems: kiekvienam takui – antraip jis užžels, kiekvienam medžiui – kitaip jis nudžius, kiekvienai gėlei, nes ji nuvys… O ką jau kalbėti apie vaikus…“

Šiandien 1 216 vaikų Lietuvoje vis dar laukia šeimų, kurios juos priimtų į savo namus ir gyvenimus. Šiuo metu Alytaus rajono savivaldybėje yra 72 globojami vaikai, iš kurių 68 auga šeimose, o 4 – institucijoje. Globa – dovana. Juk gera yra priimti ir įteikti dovaną. Atverdami savo širdies ir namų duris globėjai dovanoja vaikams ne tik savo meilę bei rūpestį, bet ir suteikia jiems namus bei šeimą, kurioje jie yra laukiami bei mylimi. Globojami vaikai globėjų šeimoje gydosi savo širdies žaizdas ir kasdien moksi dovanoti savo pasitikėjimą, meilę, pokytį, šypsenas…

„Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais, tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių mitų ir klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl labai svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę“, – apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė.