Vasara Butrimonių miestelyje prasidėjo smagia bei nuotaikinga švente „Skambantis vaikystės miestas”, kuri buvo skirta paminėti Tarptautinei vaikų gynimo dienai.

Vaikai – gražiausia Dievo dovana skirta mums, todėl labai norime, kad jie turėtų saugią, ramią ir šypsenų bei juoko kupiną vaikystę, pradėdama šventę sakė VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Irena Arbutavičienė.

Vėliau ji ir savanoriai susirinkusiems priminė ne tik vaikų teises, bet ir jų pareigas tiek sau, tiek šalia esantiems.

Į šventę su dovanomis atvykusi VVTAĮT patarėja Alytaus rajone Snieguolė Sakalauskienė pasveikino visus šventės dalyvius. Tarptautinė vaikų gynimo diena yra vaikams ir apie vaikus.

Viena pagrindinių vaikų teisių yra turėti šeimą ir namus, kuriuose jie būtų laukiami, mylimi ir išklausyti. Deja, šią teisę ne visada užtikrina kraujo ryšys, todėl labai džiaugiamės tais, kurie atveria savo namų ir širdies duris tiems, kuriems gyvenime pasisekė mažiau. Direktorė kvietė visus susirinkusius pamąstyti apie globą, o savo mintis užrašyti ir tarsi lietaus lašus surinkti į debesį stende.

Muzika, daina ir šokis yra universali kalba, kuri paliečia kiekvieną žmogų. Siekiant sukurti kuo daugiau teigiamų emocijų šventės metu, kvietėme šventės dalyvius pasiklausyti globėjos Elytės Babravičiūtės ir muzikanto Vytauto Franckevičiaus atliekamų dainų bei pasidžiaugti šokių studijos „Gojelis” šokiu (vad. choreogrovė Živilė Patinskaitė).

Vėliau šventės dalyvius kvietėme nupiešti „Džiaugsmą” (už pagalbą dėkojame Butrimonių gimnazijos dailės mokytojai Neringai Jančiauskaitei), savo jėgas išmėginti lauko žaidimuose (už juos dėkojame Butrimonių gimnazijai bei mūsų savanoriams, Alytaus Putinų gimnazijos mokiniams), 🏃‍♀️⛹️‍♂️🏃‍♀️ pasivaišinti (už vaišes dėkojame tarybos nariui Kęstučiui Patinskui) bei pasipuošti veidukus piešinėliais, o rankytes „tatuiruotėmis” (dėkojame Samantai Burbulevičienei).

Na, o kokia šventė be dovanų bei siurprizų!!!! Taip, buvo ir jų!!! Šventės kulminacija buvo, kai išgirdome riaumojančius keturračius motociklus, kuriais į šventę atvyko klubas Grizliai ATV Alytus, kuriam vadovauja mūsų rėmėjas Rimantas Turauskas. Atvyko jie ne tuščiomis, bet su lauko šaškėmis, už kurias skambų bei garsų AČIŪ taria Butrimonių vaikų dienos centro „Tuk Tukas” vaikai bei vadovės (išskirtinis AČIŪ už šią gražią iniciatyvą skrieja ir ekstremalaus sporto entuziastui Artūrui Latauskaui). Na, bet smagiausia šventės dalis buvo tai galimybė vaikams pasivažinėti su galingais bei riaumojančiais klubo Grizliai ATV ALytus keturračiais motociklais.