Trečiadienio popietę (03 20) VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro Globos centro specialistų pakviesti į globos viešinimo renginį Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Luksnėnų skyriaus salėje rinkosi seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenių atstovai, globėjai ir tie, kurie yra neabejingi vaikų likimui, nes nėra svetimų vaikų…

Čia Tarptautinės Laimės dienos proga vyko susitikimas – diskusija „Namai, kuriuose gyvena laimė” su globos ambasadoriais Laima Ivašauskiene ir Giedriumi Leškevičiumi.

Improvizuotoje TV studijoje globos ambasadorius, oro baliono pilotas, instrukturius, žurnalistas, muzikantas ir dainuojantis renginių vedėjas Giedrius Leškevičius susirinkusius pasveikino savo daina „Siūbuok, siūbuok”, po kurios tęsė… „Dainoje daug kartų pasikartojo žodis „gera”, o kai mums gera, tuomet mes jaučiamės laimingi”.

Tuomet į improvizuotą studiją jis kvietė po vieną susitikimo svečią, kurie kalbėdami apie globą palietė daugybę svarbių bei skirtingų dalykų.

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro direktorė Irena Arbutavičienė supažindino su globos sistema Lietuvoje, globos situacija Alytaus rajone, pateikė šiek tiek statistikos ir apžvelgė finansinę paramą, kurią gauna globėjai.

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus rajone patarėja Snieguolė Sakalauskienė supažindino, kaip viskas vyksta Vaiko teisių skyriuje, kai žmogus pareiškia norą globoti.

Alytaus miesto šeimos centro padalinio vadovė, Tarnybos atestuotas asmuo (GIMK mokytoja) Daiva Žemaitaitytė pristatė GIMK programą – globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą. Pasitelkdama praktinę užduotį susirinkusiems padėjo suprasti, su kokiais jausmais į globėjų šeimą ateina vaikas.

VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro globos koordinatorė ir globėja Elytė Babravičiūtė kalbėjo apie pagrindinius globos terminus ir sąvokas. Ji padėjo suprasti, kas yra globėjas, budintis globotojas ir įtėvis, kuo skiriasi laikina globa nuo nuolatinės, kas tai yra laikinas svečiavimasis ir atokvėpis. Supažindino su globos centru, jame dirbančiais specialistais ir jų teikiamomis paslaugomis.

Padovanojęs dainą „Stiklo karoliukai”, Giedrius sakė, jog labai svarbu yra vienas nuo kito nenusisukti… ir į studiją kvietė likusius susitikimo svečius.

Prienų rajono Jiezno paramos šeimai centro globos koordinatorė Jūratė Čepulienė kalbėjo apie visuomenėje vis dar gajus mitus, kurie susiję su vaikų globa.

Buvusi, deja… buvusių globėjų nėra, nes globėju tampama visam gyvenimui Globėja Liuda Puzonienė pasidalino savo globos istorija, kuri buvo tokia tikra, tokia šilta, kad palietė kiekvieno salėje buvusiojo širdį.

Alytaus rajono savivaldybės Tarybos posėdžių sekretorė, nauja mūsų globos centro globos ambasadorė Laima Ivašauskienė kalbėjo, ką jai reiškia būtų globos ambasadore ir kodėl yra LABAI svarbu kalbėti, skleisti, dalintis ir nešti žinią apie globą kitiems.

Baigdamas renginį Giedrius visiems padovanojo dar vieną dainą „Smilga” iš naujausio savo albumo… ir ne tik dainą, bet kiekvienam susitikimo dalyviui jis padovanojo ir po savo naująjį albumą „Lengviau už orą”.

Viso VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro Globos centro vardu tariame didelį ir nuoširdų AČIŪ kiekvienam, kuris prisidėjo, kad šis susitikimas įvyktų, kiekvienam, kuris improvizuotoje studijoje pasidalino pačia svarbiausia ir labai koncentruota informacija apie globą. Tariame ypatingą AČIŪ mūsų nuoširdžiam ir labai šiltam globos ambasadoriui Giedriui už mums skirtą laiką, dainas ir profesionalią bei jautrią diskusiją apie vaikus, globą, laimę… ir dar vieną AČIŪ kiekvienam, kuris atėjo ir buvo kartu su mumis.