Auginant vaikus tėvai ir globėjai įsisuka į virtinę reikalų, darbų, vaikiškų krizių valdymo ratą.

Klausymai – KAIP GYVENU? KAIP AŠ JAUČIUOSI? – verti dėmesio.

Tradiciniame ketvirtadienio vakaro susitikime globėjai kalbėjo, ar sugebame bent akimirkai sustoti ir paklausti savęs, kaip jaučiamės? Būtent tai padeda mums suprasti, kokią įtaką mums daro tam tikros situacijos ir vaikai.

Vis dažniau ir dažniau žmogus jaučiasi prastai, o prastą savijautą gali lemti netgi keletas veiksnių: per didelis arba per mažas miego skistų valandų skaičius, negebėjimas pailsėti net po darbo valandų, stresas, mityba, fizinio aktyvumo stoka, netikėtumai ir pan.

Atsiradus bent vienam, dažnai besikartojančiam, iš šių veiksnių sutrinka visa kūno-organizmo harmonija, o tai iššaukia kitus, neigiamą įtaką sudarančius veiksnius. Taip pamažu žmogus tampa pasyvus, nuolat pavargęs, kamuoja nerimas, prarandamas laimės – džiaugsmo jausmas, atsiranda dažnas užkandžiavimas, sveikatos problemos ir kt.

Kaip su tuo kovoti? Kaip padėti sau? Įvairios mintys pradeda kamuoti mus nuolat.

Sustokim akimirkai! Pasiimkim laisvadienį! Pagalvokim apie save, savo savijautą ir kodėl jaučiamės taip, kaip jaučiamės. Pastebėkite save, kaip elgiamės, ar kontroliuojate save, ar išliekate bendraujantys, atviri pokalbiams? O gal jau kyla vidinis pyktis? Pagalvokim, kas verčia mus jaustis priešingai? Ką galėtume daryti kitaip, kad padėtume sau jaustis laimingais!