Švęsti Globėjo dienos šeštadienį iš visų Lietuvos kampelių, iš kiekvieno globos centro į Globojančių šeimų festivalį „ČIA GERA AUGTI” pajudėjo pilni autobusai su globėjų šeimomis.

Iš VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centro Globos centro į Vingio parką Vilniuje pajudėjo globėjų šeimų su globojamais vaikais pilnas autobusas. Dauguma į kasmetinį Globojančių šeimų festivalį jau vyko ne pirmą kartą, todėl visi buvo pasiryžę puikiai praleisti laiką – susipažinti, bendrauti, šokti, dainuoti, žaisti, dūkti bei kitaip pramogauti.

Sugiedoję Tautišką giesmę, išklausėme Globėjo dienai skirtus LR prezidento Gitano Nausėdos, pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės, ministrės Monikos Navickienės ir kitų svečių sveikinimus.

Šių metų Globos savaitės simboliu buvo pasirinkta geležinės širdies instaliacija, kurią simboliškai atrakinus per Lietuvą paskido širdies dulkės, nuvilnijo meilė, gerumas ir džiaugsmo banga. Šias simbolines širdies gerumo dulkes Vingio parke paskleidė Prezidentas Gitanas Nausėda ir kiti svečiai.

Šiemet Vilnius švenčia savo 700-ąjį gimtadienį, todėl ne atsitiktinai pagrindine festivalio tema tapo gimtadienio tema. Apsilankius Vilniaus globos centrų palapinėje vaikai gamino gimtadienio kepurėles, atsakinėjo į klausimus apie Vilniaus herbą ir katedrą, rašė gimtadienio palinkėjimus sostinei. Robotikos akademijos dirbtuvių palapinėje į veiklas su susijusias su dirbtinio intelekto galimybėmis buvo įtrauktos visos šeimos. Šalia į meninę edukaciją kvietė ir globos ambasadoriai, menininkai, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.

Visi, kas norėjo galėjo dainuoti ir šokti, kartu Monika Linkyte. Vingio parke vieningai ir skambiai nuaidėjo visų pamėgta „Čiūto tūto”. Šventinį festivalio koncertą vainikavo skambančios Lino Adomaičio dainos.

Aplankę kitų globos centų palapines, susipažinę ir atradę naujų draugų, sudalyvavę įvairiose edukacijose, meninėse programose, išbandę daugybę įvairių pramogų, padainavę bei pašokę, pašėlę ant batutų, tariame nuoširdų ir didelį ačiū festivalio organizatoriams ir sakome iki susitikimo kitais metais Druskininkuose.