Alytaus šeimos pagalbos centras kviečia į naujai formuojamą būsimų globėjų (rūpintojų) mokymų grupę, kurios pirmasis susitikimas planuojamas balandžio mėnesį.

„Globa gali būti tikrai gražus ir džiaugsmą teikiantis procesas, tik išsiaiškinkime vaiko poreikius, išmokime klausytis, kalbėkime su vaiku, skirkime jam pakankamai laiko, priimkime jį ir mylėkime kaip savo“, – sako Alytaus šeimos pagalbos centro vadovė Inga Daugirdienė.

Ji džiaugiasi, kad Alytaus šeimos pagalbos centre nuo vasario mėnesio pradėjo dirbti globos koordinatorės, kurios ne tik koordinuos veiklą, bendradarbiaus su kitomis institucijomis bei globos centro specialistais, bet ir konsultuos bei teiks paslaugas, tiek globėjams (rūpintojams), tiek globojamiems vaikams. Kad galėtume pasidalinti savo rūpesčiais, problemomis ir džiaugsmais kartą per mėnesį rinksimės į savipagalbos grupes, kurių metu tarpusavyje dalinsimės sava patirtimi.

Pasak Alytaus šeimos pagalbos centro vadovės I. Daugirdienės, problemų yra visose šeimose, ypatingai tose, kurios yra socialiai jautresnės.

„Vaiko globa ir tapimas globėju yra tai, kas pakeičia abiejų pusių gyvenimus, nes tai abipusė nauja patirtis, o kartu ir iššūkis, todėl stebėti ir būti atidžiu, mokintis ir būti dėmesingu teks abiem pusėm“, – sako centro vadovė I. Daugirdienė. Pasak jos, sprendimas tapti globėju gali būti ne tik puiki jūsų misija ir gyvenimo įprasminimas, bet gali tapti ir gyvenimo darbu, kuriame netruks džiaugsmo ir rūpesčių, įsimintinų akimirkų ir keblumų, pasitenkinimo jausmo ir bejėgiškumo, bet juk taip nutinka visose šeimose.

Atsiradus vaikams namuose bus visko – ir nuovargio, ir netikėtumų, ir pagreitėjusio gyvenimo tempo, ir įsivažiavimo į kasdienes buities vėžes, todėl reikės kantrybės ir geranoriškumo.

Globėja Milda sako: „Globa – ne darbas, o gyvenimo būdas. Į darbą einama, o  mes gyvename kartu su vaiku, kartu keliamės, kartu ruošiamės į mokyklą ir į darbą, kartu tvarkomės namus, nusistatome naujas taisykles, tariamės, ką veiksime. Normalus ir paprastas kasdienis šeimos gyvenimas su bendromis pramogomis, su pareigomis vieni kitiems“.

Vaiko globa gali būti tiek jūsų kasdienės šypsenos, tiek vidinio nerimo priežastimi. Juk reikės laiko, kad vaikas vėl išmoktų pasitikėti ir atsiskleistų, kad vėl pakiltų jo savivertė. Medis auga aukštyn, į saulę. Jei nebūtų šio šviesos šaltinio, į ką jis stiebtųsi? Taip ir gyvenimui šeimoje reikalingi pavyzdžiai, iš kurių būtų galima mokytis ir semtis patirties. Juk ne veltui yra sakoma, kad šeima suteikia šaknis ir sparnus… Tad padėkime vaikams užsiauginti sparnus…

Šeima vaikučio gimimui ruošiasi devynis mėnesius, taip ir vaiko priėmimui į šeimą reikia laiko, kad pasiruošti šiam gyvenimo pokyčiui. Globėjo darbas yra reikalingas ir labai svarbus.

VšĮ „Alytaus šeimos pagalbos centro“ informacija

Galvojate apie vaiko globą? Turite abejonių ir klausimų? Daugiau informacijos apie vaikų globą ir įvaikinimą, GIMK mokymus galima sužinoti  VšĮ „Alytaus šeimos pagalbos centre“, esančiame Pulko g. 21, Alytus (Alytaus rajono savivaldybės administraciniame pastate), el. p. alytaus.centras@gmail.com, tel. 8 612 75 236.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *