Gruodžio 18 dieną Seime startavo dviejų dienų konferencija „Globojamas vaikas šeimoje: globos centro iššūkiai ir galimybės“. Tai yra pirmoji metinė globos centrų konferencija, nes globos centrai aktyviai veikti pradėjo tik nuo sausio mėn., kai startavo projektas „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra“. Pirmąją konferencijos dieną buvo kalbama apie paauglių globą, globojamų bei įvaikintų vaikų teisių apsaugą, paauglių psichoterapiją. 

„Aš tikrai manau, kad kartu su jumis rasime būdų, kaip galėtų būti teikiamos geresnės kompleksinės paslaugos šeimai bei vaikams. Per šias dvi darbo dienas konferencijoje pranešėjai skaitys pranešimus tokiomis temomis, kurios apima visas sritis ir įvairius klausimus. Todėl, aš manau, kad iš čia išeisite patobulėję ir linkiu realiai įgyvendinti konferencijoje aptartas gaires.“ – sveikinimo žodį tarė Seimo narė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė. 

Pirmąją renginio dieną pranešimus skaitė vaikų ir paauglių psichiatrai, psichologai, kad konferencijos dalyviai galėtų suprasti paauglių poreikius, kaip tinkamai reiktų juos motyvuoti bei palaikyti. Buvo kalbama apie išsiderinimą paauglystėje, aplinkos terapiją, kaip elgtis su globojamu paaugliu. 

Taip pat, buvo skaitomi pranešimai apie globojamų (rūpinamų), įvaikintų vaikų teisių apsaugą Lietuvoje, globos koordinavimą, tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei globos centrų patiriamus iššūkius.

„Dabar mes esame tie žmonės, kurie turime pasirūpinti, kad nei vienas vaikas jau nebepatektų į instituciją, kad niekam nebekiltų klausimas, kur vaikui geriau gyventi – institucijoje ar šeimoje, kad vaiko globa ir įvaikinimas savivaldybėse būtų aukščiausias žmogiškumo įrodymas, o visi globėjai ir įvaikintojai kartu su visais savo šeimos nariais gautų aukščiausios kokybės paslaugas, nuolatinį rūpestį ir pagalbą ir tai turėtų būti neatsitiktiniai dalykai, o kasdieniai, prieinami, pasiekiami.“ – konferencijos metu kalbėjo projekto „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra“ vadovė Rugilė Ladauskienė. 

Pasak R. Ladauskienės, savivaldybėse trūksta paslaugų nemotyvuotiems paaugliams, o dažniausiai laikinų ar nuolatinių globėjų reikia tokiems paaugliams, kurie turi ne tik paauglystei būdingų raidos poreikių, tačiau ir specifinių poreikių, susijusių su tuo, kad augo nesaugioje aplinkoje, yra patyrę smurtą, patyčias, nepriežiūrą, jų socialinis amžius prilygsta suaugusiojo amžiui, o emocinis amžius – pažeisto vaiko.

Informacija: 2019 12 19, Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba

Visą dviejų dienų konferenciją galima pamatyti čia:
18 d. https://www.youtube.com/watch?v=X8jCqGeSFbs
19 d. https://www.youtube.com/watch?v=Ab9gEpGYAZk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *