Globėjų, įtėvių paieškos ir rengimo paslaugas teikiantis Alytaus šeimos pagalbos centras išleido jau trečiąją globėjų laidą. Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymų ir konsultavimo (GIMK) programą baigė viena šeima ir du pavieniai asmenys.

Mokymus baigusius globėjus pasveikino ir baigimo pažymėjimus įteikė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

„Jūs pasirinkote labai svarbų ir reikšmingą kelią. Nors jis nelengvas, tačiau mes džiaugiamės, kad jūs tam pasiryžote. Jūs esate nepaprastai reikalingi. Žinokite, kad jums savivaldybės durys visada atviros“, – kalbėjo A. Vrubliauskas.

Socialiniams, kaip ir nuolatiniams globėjams, Alytaus rajono savivaldybė skiria finansinę paramą – nuo 300 iki 500 eurų už vieną globojamą vaiką. Globėjams mokamas vaiko globos (rūpybos) tikslinis priedas – 152 eurai per mėnesį, vaiko globos (rūpybos) išmoka – 152 eurai per mėnesį, išmoka vaikui – 50 eurų per mėnesį (daugiavaikėms šeimoms ši išmoka siekia 70 eurų). Iš viso  už kiekvieną globojamą vaiką per mėnesį susidaro apie 654 eurai.

Greta finansinės paramos įstaigoje dirbantys globos koordinatoriai teikia nemokamas socialinės, psichologinės, teisinės pagalbos konsultacijas tiek globėjams, tiek globotiniams.

Šiuo metu Alytaus rajone yra 4 socialinių globėjų šeimos, kuriose auga 6 vaikai. 71 nuolatinis globėjas globoja 103 vaikus.

Tiek nuolatiniai globėjai, tiek socialiniai globėjai turi išklausyti mokymų ir konsultavimo (GIMK) programą. Mokymai vyksta priimtinu laiku. GIMK mokymai nemokami, juos gali lankyti visi norintys asmenys.

Dėl mokymų globėjams prašome kreiptis į VšĮ „Alytaus šeimos pagalbos centro“ vadovę, globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistę Ingą Daugirdienę, telefonas 8 612 75236, arba  atvykite į konsultaciją, adresas: Pulko g. 21, Alytus, 3 aukštas, 322 kab.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *