Alytaus rajone daugėja šeimų, pasiryžusių į savo namus priimti laikinai tėvų globos netekusius vaikus. Parengtos dvi naujos šeimos – socialiniai globėjai, kurie savo namų duris vaikams jau gali atverti bet kuriuo paros metu.
Alytiškė Diana Ališauskienė baigė specialius kursus ir jau turi pirmąją globotinę – ketverių mergaitę. Moteris atvira – prieš kurį laiką yra dirbusi kūdikių namuose ir seniai su vyru pasvarstydavo apie globą.
„Galvojome su vyru, kad ateis laikas ir tapsime globėjais. Ir atėjo tas laikas. Lankėme globėjų ir įtėvių mokymus. Ir dabar pas mus namuose yra globojama mergaitė. Mums viduryje nakties paskambino ir pasakė, kad yra 4 metukų mergaitė. Paklausė, ar sutinkame. Sutikome. Atvežė mergaitę basą, po gaisro“, – prisiminimais dalijosi pašnekovė.
Globėja pasakoja, jog prižiūrint mergaitę labai padeda žinios, įgytos mokymų metu, taip pat konsultacijos, mat kiekvienu atveju vaikai gali elgtis skirtingai. „Situacija gana įdomi – lankėmės ir pas psichologę. Mano nuomone, taip mergaitė neturėtų priimti šios situacijos. Ryte atsikėlusi tikėjausi, kad vaikas pradės verkti ir ieškoti tėvų, tačiau nieko panašaus nebuvo. Ji atsikėlė, vaikštinėjo, stebėjo aplinką. Pradėjo mus vadinti mama ir tėčiu. Bet gal dėl to, kad mūsų sūnus taip mus vadina. Dabar jau trys mėnesiai ir viskas kuo puikiausiai“, – kalbėjo D. Ališauskienė.
Ališauskų šeimoje auga sūnus, tačiau berniukas, anot jo mamos, greitai prisitaikė prie situacijos. „Mūsų sūnus labai protingas vaikas, atjaučiantis, švelnus ir jis suprato, kad yra tokių vaikų, kuriems reikia pagalbos. Iš pradžių kiek buvo konkurencija. Bet jis suprato, kad dėmesys jam niekur nedingsta. Pagrindinis laikinosios globos tikslas, kad vaikai augtų savo biologinėje šeimoje. Aš džiaugčiausi, kad tėvai kuo greičiau susitvarkytų savo problemas ir tas vaikas galėtų grįžti į šeimą. Aišku, pripranti, prisiriši. Bet prisirišam prie daug ko. Jeigu yra noras, ateityje galima tą ryšį palaikyti“, – sakė moteris.
Alytaus rajono vadovai džiaugiasi augančiomis globėjų gretomis. „Dar praėjusioje kadencijoje Alytaus rajono taryba ir administracija buvo užsibrėžusi tikslą, kad rajono vaikai globos namuose neaugtų. Tuo galime pasidžiaugti. Liko tik keletas vaikų – jiems greitai sukaks 18 arba labai sunkią negalią turintys vaikai. Dabar džiugios naujienos, kad globėjų daugėja, socialinių globėjų daugėja. Šiuo metu paruošti 65 globėjai, pas juos auga 103 vaikai. Problemų, kur padėti vaiką vidurnaktį, kai šeimoje atsitinka vienoki ar kitokie dalykai, rajono savivaldybė neturi“, – sakė mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė.
Šiuo metu yra renkama nauja globėjų (rūpintojų), įtėvių grupė. Mokymai planuojami antroje rugsėjo pusėje. Norintys gauti daugiau informacijos gali kreiptis į Alytaus šeimos pagalbos centrą.
„Manau, kad labiausiai reikia mylėti vaikus. Kurie myli, nemanau, kad jiems yra sunku globoti. Visos bėdos yra įveikiamos. Labai padeda globos centro darbuotojos, vaiko teisių specialistai. Jeigu kažko reikia, nukreipia. Informacija, gauta per mokymus, padeda. Rajonas turi globėjų asociaciją, bendraujame, turime savo feisbuko grupę, vienas kitą palaikome“, – kalbėjo globėja D. Ališauskienė.

https://www.facebook.com/dzukijostv.lt/videos/2603217636403393/?v=2603217636403393

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *