Šiandien Alytaus rajone prasidėjo visą savaitę truksiantys renginiai, skirti paminėti Globėjų dienai bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą. Simno seniūnijoje įvyko apskritojo stalo diskusija „Vaikų globa: iššūkiai ir galimybės“, kurią moderavo  psichologas Tomas Lagūnavičius.

Diskusijoje apie vaikų globos situaciją bei kaip motyvuoti globoti vaiką dalyvavo seniūnai, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, globos centro, mokyklų, bendruomenių, vaiko teisų apsaugos tarnybos, policijos atstovai bei socialiniai darbuotojai.

Pasak VšĮ Alytaus šeimos pagalbos centras direktorės Ingos Daugirdienės, savivaldybei ir globėjams svarbu bendras tikslas – kad vaikai neaugtų globos įstaigose, o turėtų šeimas ir tikrus namus, todėl į globėjų paiešką turi įsitraukti bendruomenės, kurios geriausiai pažįsta savo žmones.

Diskusijoje su psichologu Tomu Lagūnavičiumi kalbėta apie motyvaciją globoti našlaičius ar be tėvų rūpesčio paliktus vaikus. Moderatorius dalyviams pasakojo apie globos motyvacijos rūšis, pagrindinius vaikų poreikius, savybes, kurias privalo turėti globėjais norintys tapti asmenys bei komandinį darbą ir platų paslaugų spektrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *