Alytuje įteikti pažymėjimai dar keturiems Alytaus rajono gyventojams, planuojantiems tapti globėjais. Tris mėnesius dalyvavę mokymuose pagal bendrąją globėjų ir įtėvių rengimo programą (toliau – GIMK) šiandien jie jau pasirengę imtis atsakingos globėjų misijos.

Šiuo metu šešiasdešimt šešiose Alytaus rajono šeimose globojami šimtas keturi vaikai, o nuo 2018 metų liepos 1-osios iki dabar net dvylika šeimų buvo pravesti GIMK mokymai.

Alytaus apskrities vaiko teisių skyriaus specialistai (toliau – VTAS) Alytaus rajone ir Alytaus rajono savivaldos atstovai susitiko su globėjais ir globos koordinatoriais, pasveikino naujai į globėjų gretas stosiančiuosius, šnekučiavosi prie puodelio arbatos apie džiugias akimirkas ir, žinoma, rūpesčius. O rūpesčių yra, kad ir paprastų, tokių, kaip neįrengtos, bet labai reikalingos žaidimų aikštelės kiemuose ar neatsakyti kasdieniai klausimai. Globėjai išreiškė didelį norą bendrauti vieni su kitais, kad reikiamu momentu gautų patarimą iš bendraminčių, pasidalintų išgyvenimais. VTAS darbuotojų nuomone, atsiradęs bendravimo poreikis – puikus paskatinimas nedelsiant jungtis prie vaikų globėjų ir įtėvių asociacijos „Šviesa“, kurios steigėjas Evaldas Petraitis gyvena Alytaus rajone.

„Bendravimas ir dalinimasis patirtimi labai svarbus, ypač tokioje jautrioje sferoje, kaip globa. O bendraujant neoficialioje aplinkoje, prie puodelio arbatos, kaip šiandien žmonės atsipalaiduoja, atsisako oficialumų, daug laisviau leidžiasi į diskusiją. Tikiuosi šiandien atsakėme į visus globėjams rūpėjusius klausimus. Norėtųsi daugiau tokių susitikimų ir pokalbių“, – kalbėjo Renata Kruk Alytaus apskrities VTAS patarėja Alytaus rajone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *